Tylko MS licencjonuje system
1 października 2010, 11:02Microsoft jest jedynym graczem na rynku smartfonów, który pobiera od producentów sprzętu opłaty licencyjne za swój system operacyjny. Android i Symbian są bezpłatne, Palm po przejęciu przez HP nie licencjonuje już swojego systemu, podobnie jak Apple i RIM używając własnych OS-ów tylko w swoim sprzęcie.
Microsoft płaci deweloperom
10 kwietnia 2012, 05:02Microsoft płaci dużym firmom developerskim za rozwijanie aplikacji na Windows Phone. Koncern ma nadzieję, że zwiększając liczbę programów dla swojej platformy, zwiększy też jej popularność.
Jeśli Elop będzie rządził w Microsofcie...
12 listopada 2013, 09:34Jeśli Stephen Elop zastąpi Steve'a Ballmera na stanowisku dyrektora wykonawczego Microsoftu, to dokona radykalnej zmiany w firmowej strategii, twierdzi serwis Bloomberg. Zmiana ta będzie polegała m.in. na wyprodukowaniu pakietu Office dla wielu różnych smartfonów i tabletów, w tym i tych działających pod kontrolą systemów Google'a i Apple'a.
Stary błąd wciąż zagraża użytkownikom Windows Media Player
9 września 2016, 05:19Przestępcy wciąż mogą wykorzystywać liczący sobie ponad 10 lat błąd projektowy w implementacji DRM w Windows Media Playerze. Po raz pierwszy ataki z użyciem tego błędu odkryto w 2005 roku
ThinkPad X60 Tablet w przedsprzedaży
15 listopada 2006, 11:05Zadebiutował najnowszy produkt firmy Lenovo – ThinkPad X60 Tablet. Urządzenie korzysta z 12-calowego wyświetlacza, pokrytego specjalnymi powłokami antyodblaskowymi, co znakomicie ułatwia wykorzystywanie go na zewnątrz budynków.
Live dla pecetów
15 marca 2007, 10:16Microsoft ogłosił, że od maja użytkownicy pecetów będą mogli skorzystać z dostępnej obecnie tylko dla Xboksa usługi Live. Zapisało się do niej już 6 milionów posiadaczy konsoli Xbox 360.
Tanie notebooki od września na rynku
21 sierpnia 2007, 10:26We wrześniu na rynek mają trafić tanie notebooki z rodziny Eee PC 701. Ich autorem jest Asus, który zademonstrował je po raz pierwszy podczas targów Computex 2007.
Co piąty pecet narażony na atak
14 kwietnia 2009, 09:57Nawet biznesowi użytkownicy komputerów wykazują się wyjątkową beztroską. Pomimo olbrzymiego zainteresowania mediów i łatwo dostępnej informacji, aż 20% firmowych komputerów wciąż jest podatnych na atak robaka Conficker.
Chiny wprowadzą białe listy?
22 grudnia 2009, 16:50Chińskie władze przyjęły nowe regulacje dotyczące Internetu. Znalazły się wśród nich zapisy, które mogą sugerować, że rządzący w Pekinie komuniści chcą wprowadzić do internetu ideę "białych list". To znacznie ograniczyłoby obywatelom Państwa Środka dostęp do Sieci.
Apple produkuje najwięcej... dziur
22 lipca 2010, 13:07Z danych firmy Secunia wynika, że Apple zostało światowym liderem pod względem liczby dziur w firmowym oprogramowaniu. Koncern Jobsa wyprzedził pod tym względem dotychczasowego lidera - Oracle'a.

