Tylko MS licencjonuje system

1 października 2010, 11:02

Microsoft jest jedynym graczem na rynku smartfonów, który pobiera od producentów sprzętu opłaty licencyjne za swój system operacyjny. Android i Symbian są bezpłatne, Palm po przejęciu przez HP nie licencjonuje już swojego systemu, podobnie jak Apple i RIM używając własnych OS-ów tylko w swoim sprzęcie.



Microsoft płaci deweloperom

10 kwietnia 2012, 05:02

Microsoft płaci dużym firmom developerskim za rozwijanie aplikacji na Windows Phone. Koncern ma nadzieję, że zwiększając liczbę programów dla swojej platformy, zwiększy też jej popularność.


Jeśli Elop będzie rządził w Microsofcie...

12 listopada 2013, 09:34

Jeśli Stephen Elop zastąpi Steve'a Ballmera na stanowisku dyrektora wykonawczego Microsoftu, to dokona radykalnej zmiany w firmowej strategii, twierdzi serwis Bloomberg. Zmiana ta będzie polegała m.in. na wyprodukowaniu pakietu Office dla wielu różnych smartfonów i tabletów, w tym i tych działających pod kontrolą systemów Google'a i Apple'a.


Stary błąd wciąż zagraża użytkownikom Windows Media Player

9 września 2016, 05:19

Przestępcy wciąż mogą wykorzystywać liczący sobie ponad 10 lat błąd projektowy w implementacji DRM w Windows Media Playerze. Po raz pierwszy ataki z użyciem tego błędu odkryto w 2005 roku


ThinkPad X60 Tablet w przedsprzedaży

15 listopada 2006, 11:05

Zadebiutował najnowszy produkt firmy Lenovo – ThinkPad X60 Tablet. Urządzenie korzysta z 12-calowego wyświetlacza, pokrytego specjalnymi powłokami antyodblaskowymi, co znakomicie ułatwia wykorzystywanie go na zewnątrz budynków.


Live dla pecetów

15 marca 2007, 10:16

Microsoft ogłosił, że od maja użytkownicy pecetów będą mogli skorzystać z dostępnej obecnie tylko dla Xboksa usługi Live. Zapisało się do niej już 6 milionów posiadaczy konsoli Xbox 360.


Eee PC 701© Asus

Tanie notebooki od września na rynku

21 sierpnia 2007, 10:26

We wrześniu na rynek mają trafić tanie notebooki z rodziny Eee PC 701. Ich autorem jest Asus, który zademonstrował je po raz pierwszy podczas targów Computex 2007.


Co piąty pecet narażony na atak

14 kwietnia 2009, 09:57

Nawet biznesowi użytkownicy komputerów wykazują się wyjątkową beztroską. Pomimo olbrzymiego zainteresowania mediów i łatwo dostępnej informacji, aż 20% firmowych komputerów wciąż jest podatnych na atak robaka Conficker.


Chiny wprowadzą białe listy?

22 grudnia 2009, 16:50

Chińskie władze przyjęły nowe regulacje dotyczące Internetu. Znalazły się wśród nich zapisy, które mogą sugerować, że rządzący w Pekinie komuniści chcą wprowadzić do internetu ideę "białych list". To znacznie ograniczyłoby obywatelom Państwa Środka dostęp do Sieci.


Apple produkuje najwięcej... dziur

22 lipca 2010, 13:07

Z danych firmy Secunia wynika, że Apple zostało światowym liderem pod względem liczby dziur w firmowym oprogramowaniu. Koncern Jobsa wyprzedził pod tym względem dotychczasowego lidera - Oracle'a.


Zostań Patronem

Od 2006 roku popularyzujemy naukę. Chcemy się rozwijać i dostarczać naszym Czytelnikom jeszcze więcej atrakcyjnych treści wysokiej jakości. Dlatego postanowiliśmy poprosić o wsparcie. Zostań naszym Patronem i pomóż nam rozwijać KopalnięWiedzy.

Patronite

Patroni KopalniWiedzy